اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی:

ساخت ۵۰ مجتمع خدماتی و رفاهی بین‌راهی در ۵ استان/ کار جهادی در مسیر زوار با اختصاص بودجه ممکن می‌شود.

ساخت 50 مجتمع خدماتی و رفاهی بین‌راهی در 5 استان/ کار جهادی در مسیر زوار با اختصاص بودجه ممکن می‌شود

روح‌الله محمد حسین‌زاده مدیر عامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی در گفت‌وگو با خبرنگار میراث‌آریا در زمینه ساخت مجتمع‌های خدماتی و رفاهی بین‌راهی‌ که بر اساس مصوبه هیات وزیران ماموریت ساخت آن‌ها به وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی واگذار شده است، بیان کرد: با توجه به بودجه کمی که به این موضوع اختصاص یافته است، کار در این زمینه بسیار کند پیش می‌رود. بودجه‌ای که برای این کار اختصاص یافته برای ساخت دو مجتمع خدماتی رفاهی بین‌راهی هم کافی نیست.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی ادامه داد:‌ شرکت مادر تخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی تعدادی از این مجتمع‌های خدماتی و رفاهی را در مسیر زائران حرم سالار شهیدان امام حسین علیه السلام احداث کرده است ولی کمبود مجتمع‌های خدماتی و رفاهی در این مسیر همچنان احساس می‌شود.

او ساخت مجتمع‌های حدود چهارصدمتری با دو سرویس مجزا برای خانم‌ها و آقایان، نمازخانه و فروشگاهی برای تامین مایحتاج بین‌راهی برای رفع نیازهای مردم را مناسب دانست و گفت: در صورتی‌که دولت بودجه‌ای را به وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اختصاص دهد با ایجاد پنجاه مجتمع خدماتی و رفاهی بین‌راهی در محورهای مواصلاتی در مسیر ورودی دره شهر از دهلران، ورودی  ایلام از سمت همدان و کرمانشاه، ورودی از خوزستان، می‌توان خدمات موثر و مطلوبی به زائران ارائه داد.

حسین‌زاده با بیان اینکه این مسیرها، مسیر تردد زوار حرم امام حسین علیه السلام هستند، گفت: بر آورد ما این است که با ایجاد پنجاه مجتمع خدماتی و رفاهی در سال اول می‌توان این کار را به نتیجه مطلوبی رساند. استان‌های همدان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، ایلام و خوزستان می‌توانند درگیر این موضوع بشوند و یک کار جهادی در مسیر زائران انجام شود.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی در پایان متذکر شد: در مسیرهای گفته شده به شدت کمبود مجتمع‌های خدماتی و رفاهی بین‌راهی حس می‌شود، خصوصا در این ایام مردم با مشکلات زیادی در این زمینه روبرو هستند و گرفتار صف‌های طویل شده‌اند.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.