اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

برنامه‌ریزی انجام ۱۲۰۰ پرواز اربعین در فرودگاه امام‌/‌ ترمینال سلام امروز میزبان ۶۰ پرواز

برنامه‌ریزی انجام 1200 پرواز اربعین در فرودگاه امام‌/‌ ترمینال سلام امروز میزبان 60 پرواز

به گزارش میراث آریا و به نقل از فارس، سعید چلندری با بیان اینکه پروازهای زیارتی اربعین در قالب طرح اربعین از روز ۱۵ شهریور در ترمینال زیارتی سلام فرودگاه امام خمینی (ره) آغاز شد، اظهار داشت: ترمینال سلام فعالیت خود را از ۱۲ شهریور آغاز کرد و تا بامداد ۱۵ شهریور تعداد ۹۷ پرواز رفت و برگشت اربعین در این ترمینال انجام شد.

انجام ۴۴ پرواز رفت و برگشت اربعین در ترمینال سلام در روز اول طرح پروازهای اربعین

او ادامه داد: روز گذشته نیز از ساعت صفر بامداد تا ساعت صفر بامداد امروز، ۴۴ پرواز شامل ۲۲ پرواز رفت و ۲۲ پرواز برگشت در ترمینال سلام انجام شد.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: البته یکی از شرکت‌های هواپیمایی (معراج)‌ در یکی از هواپیماهای خود دچار نقص فنی شد که آن پرواز به تأخیر افتاد و تأخیر سلسله‌وار به پروازهای بعدی این شرکت نیز منتقل شد‌، البته تلاش شد هواپیمای جایگزین اختصاص یابد اما چون هواپیمایی که دچار نقص فنی شده بود هواپیمای پهن‌پیکر با ظرفیت بیش از ۲۴۰ نفر مسافر بود و هواپیمای جایگزین حدود ۱۴۰ نفر ظرفیت داشت بقیه زوار به هتل فرودگاه منتقل شدند و سپس با چهار ساعت تأخیر اعزام شدند.

 ظرفیت ۶۰۰ خودرو در پارکینگ ترمینال سلام/ هزینه پارکینگ رایگان است

چلندری اضافه کرد:‌ در راستای ارائه خدمات به زوار اربعین اتوبوس رایگان بین ترمینال یک فرودگاه امام خمینی (ره) و ترمینال سلام در نظر گرفته شده است تا اگر زائری به اشتباه به ترمینال یک رفت از طریق این اتوبوس‌ها به ترمینال سلام منتقل شود.

او اظهار کرد:‌ در ترمینال سلام ظرفیت ۶۰۰ خودرو داریم که در ایام اربعین به صورت رایگان در اختیار زوار و مشایعت‌کنندگان است؛ همچنین غرفه‌های داخل ترمینال سلام و محوطه در ایام اربعین اجاره نمی‌دهند تا بدین ترتیب اجناس غرفه‌ها با قیمت کم به دست زائران برسد.

راه‌اندازی ۱۵ موکب در ترمینال سلام

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: همچنین ۱۵ موکب در ترمینال سلام راه‌اندازی شده است که ۱۰ موکب در سردر ترمینال و ۵ موکب در داخل ترمینال است.

انجام ۶۰ پرواز اربعین امروز در ترمینال سلام

چلندری اظهار کرد: امروز ۱۶ شهریور ۶۰ پرواز رفت و برگشت در ترمینال زیارتی سلام انجام خواهد شد.

برنامه‌ریزی انجام ۱۲۰۰ پرواز اربعین در ترمینال سلام

چلندری افزود: ۶۵۰ پرواز برنامه‌ای اربعین برای بازه زمانی ۱۵ تا ۳۰ شهریور در فرودگاه امام در نظر گرفته شده است، ۸۰۰ مجوز پرواز فوق‌العاده نیز داریم و جمعا ۱۴۰۰ پرواز رفت و برگشت اربعین برای ترمینال سلام تقاضا شده است که ما تا کنون ۱۲۰۰ پرواز رفت و برگشت آن را تأیید کرده‌ایم.

او افزود: غیر از شرکت‌های هواپیمایی داخلی شرکت‌های هواپیمایی العراقیه و بغداد نیز در انتقال زوار اربعین فعال هستند.

 استقرار بازرسان وزارت راه و سازمان تعزیرات حکومتی در فرودگاه امام

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با بیان اینکه تیم بازرسی وزارت راه، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان بازرسی کل کشور در این ایام در فرودگاه امام حضور دارند گفت:‌ روز دوشنبه ۱۴ شهریور مدیرکل بازرسی وزارت راه نیز از فرودگاه امام بازدید کرد.

بنابراین گزارش، طرح پروازهای اربعین از ۱۵ شهریور آغاز می‌شود و تا پایان ماه جاری ادامه دارد.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.