اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

وزیر میراث‌فرهنگی:

موقعیت‌های گردشگری، آثار تاریخی و صنایع‌دستی خراسان شمالی گران‌بهاست/ عقب‌ماندگی در برنامه‌های توسعه‌ای استان جبران شود.

موقعیت‌های گردشگری، آثار تاریخی و صنایع‌دستی خراسان شمالی گران‌بهاست/ عقب‌ماندگی در برنامه‌های توسعه‌ای استان جبران شود

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان‌شمالی، مهندس سیدعزت‌الله ضرغامی امروز -سه‌شنبه ۱۵ شهریور- در بدو ورود به خراسان شمالی در جمع خبرنگاران استان، گفت: خراسان شمالی موقعیت برجسته گردشگری طبیعی، مراکز زیارتی و صنایع‌دستی گران‌بهایی دارد.

او افزود: با استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان باید اقدامات مناسب در حوزه گردشگری در این منقطه انجام شود. خراسان شمالی از لحاظ گردشگری و تاریخی برجسته است، اما از زمانی که تاسیس شده اقدامات درخور و شایسته در این منطقه انجام نشده است.

مهندس ضرغامی عنوان کرد: بخشی از این اقدامات به حوزه گردشگری باز می‌گردد و همکاران ما با تلاش مضاعف، باید این عقب‌ماندگی در برنامه‌های توسعه‌ای این استان را جبران کنند.

او در بخش دیگری از سخنان خود به صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری اشاره کرد و گفت: از طریق پنجره واحد سرمایه‌گذاری نقاط با پتانسیل بالا برای علاقه‌مندان به حوزه گردشگری مشخص شده است.

مهندس ضرغامی با بیان اینکه این سامانه مدام در حال تکمیل و به‌روز شدن است، افزود: در این سامانه ۱۸۰ نقطه برای سرمایه‌گذاری معین شده و شرایط و پتانسیل‌های موجود نیز قابل مشاهده است.

او خاطرنشان کرد: صدور مجوزها نیز به مراکز استان‌ها تفویض شده تا سرمایه‌گذاران درگیر بروکراسی خسته‌کننده اداری نشوند.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.