اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

رئیس سازمان هواپیمایی کشور خبر داد.

فروش ۱۰هزار بلیت پرواز اربعین در روز اول عرضه

فروش 10هزار بلیت پرواز اربعین در روز اول عرضه

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از فارس، محمد محمدی‌بخش در برنامه صف اول درباره پروازهای اربعین و عرضه بلیت پروازهای اربعین و انتقال زوار به نجف و بغداد اظهار کرد: ۱۵ شرکت هواپیمایی برای انتقال زوار اربعین در نظر گرفته شده است، پیش از این ۱۲۰ پرواز هفتگی به‌صورت منظم در مسیر عتبات داشتیم و تا پیش از اربعین این رقم به ۱۵۰ پرواز در هفته رسید.

او ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود از ۱۵ تا ۳۰ شهریور امسال ۲۵۰ پرواز برنامه‌ای و ۷۵۰ پرواز فوق‌العاده جمعاً یک هزار پرواز در مسیر نجف و بغداد داشته باشیم.

محمدی‌بخش بیان کرد: البته ظرفیت پذیرش فرودگاه‌های عراق نیز مهم است ما میانگین جابه‌جایی ۱۰۰ هزار زائر را در نظر گرفته‌ایم.

او با بیان اینکه سهمیه خاصی برای هیچ ارگان و نهادی در نظر نگرفته‌ایم گفت: تلاش می‌کنیم تا جایی که امکان دارد ارائه خدمات به زوار به‌صورت مناسب انجام شود.

محمدی‌بخش درباره امکان حضور شرکت‌های هواپیمایی خارجی در انجام پروازهای اربعین گفت: این موضوع مصوبات خاص لازم دارد و نسبت به قیمت‌های ما امکان‌پذیر نیست، البته شرکت‌های خارجی هم می‌توانند این کار را بکنند، اما باید ظرفیت در فرودگاه‌های نجف و بغداد وجود داشته باشد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: در هفته جاری سفری به نجف و بغداد خواهیم داشت و در دیدار با رئیس سازمان هواپیمایی عراق ظرفیت فرودگاه‌های نجف و بغداد و محدودیت‌ها را بررسی خواهیم کرد.

او بیان کرد: امسال قیمت بلیت برای مسیر رفت و برگشت پرواز اربعین ۶ میلیون تومان تعیین کردیم که ۲,۵ میلیون تومان آن را فرودگاه‌های عراق دریافت می‌کنند. همچنین تاکید کردیم عرضه بلیت صرفاً از طریق شرکت‌های هواپیمایی و سایت آنها انجام شود تا اگر مشکلی رخ داد شرکت‌ها به ما پاسخگو باشند.

محمدی‌بخش تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است که استقبال چشمگیری از پروازهای اربعین انجام شود و قطعاً نمی‌توانیم پاسخ‌گوی همه تقاضاها باشیم.

۱۰ هزار بلیت پرواز اربعین در روز اول عرضه فروخته شد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در روز اول عرضه بلیت پروازهای اربعین ۱۰ هزار بلیت فروخته شد.

او تاکید کرد: امکان ایجاد بازار سیاه از سوی شرکت‌های هواپیمایی برای بلیت تا وجود ندارد. روز اول سایت برخی شرکت‌ها دچار مشکلاتی شد، اما به مرور رفع شد.

محمدی‌بخش تاکید کرد: زوار توجه کنند که عرضه بلیت به‌صورت پلکانی انجام می‌شود و روزهای آینده هم بلیت موجود است. ضمن آنکه تیم بازرسی سازمان هواپیمایی کشوری از روز اول نظارت‌ها را انجام می دهد.

آیین نامه حقوق مسافر تا ماه آینده نهایی می‌شود

او درباره آیین‌نامه حقوق مسافر گفت: این آیین‌نامه چندین بعد دارد پیش‌نویس آن در سازمان هواپیمایی کشوری نهایی شده است و تا ماه آینده جمع‌بندی و ابلاغ می‌شود با اجرای دقیق آیین‌نامه حقوق مسافر بخش زیادی از نارضایتی‌ها رفع خواهد شد.

فروش دلاری بلیت هواپیما نداریم

محمدی‌بخش با بیان اینکه فروش دلاری بلیت هواپیما نداریم گفت: این موضوع زمانی رخ داد که اتباع سایر کشورها در مبدا بلیت را به‌صورت دلاری خریداری کرده بودند در حال حاضر با توجه به ابلاغ وزیر راه فروش بلیت دلاری نداریم.

او ادامه داد: در اینباره سه شرکت هواپیمایی و چند آژانس متخلف به مقام قضایی معرفی شدند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت مهر سال گذشته ۹۰ فروند هواپیمای عملیاتی داشتیم، اما امروز ۱۷۵ فروند هواپیمای فعال و در واقع ۱۶۰ فروند هواپیمای عملیاتی داریم.

۱۱ فروند هواپیمای باری داریم/ جمعا ۵۵۰ فروند هواپیما می خواهیم

او اظهار کرد: ۱۱ فروند هواپیمای باری داریم که از ایران به نقاط مختلف دنیا و از پنج قاره دنیا به ایران بار حمل می‌کنند.

محمدی‌بخش گفت: ۵۵ فرودگاه غیرنظامی و ۹ فرودگاه نفتی داریم، اما فقط ۱۷۵ فروند هواپیمای فعال داریم که با این تعداد ناوگان نمی‌خواند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در حوزه طراحی، دانش و ساخت هواپیمای مسافری محدودیتی نداریم و امروز تکلیف ما این است که از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: توانسته‌ایم با ظرفیت‌های دانش‌بنیان هواپیماهای زمین‌گیر را وارد چرخه عملیاتی کنیم. همچنین هواپیما هم وارد کشور می‌شود و با این ظرفیت فرودگاه‌های کشور حداقل ۵۵۰ فروند هواپیما لازم داریم که یا باید خریداری کنیم، یا هواپیماهای زمین‌گیر را عملیاتی کنیم و یا خود هواپیما بسازیم تا به این رقم برسیم.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.