اخبار صنعت هواپیمایی کشوری

اخبار صنعت هواپیمایی کشوری

اولین جلسه هماهنگی پروازهای اربعین 1401 برگزار شد

اولین جلسه هماهنگی پروازهای اربعین 1401 برگزار شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: عملیات پروازی اربعین حسینی از 20 شهریور ماه آغاز و در ۳۱ شهریور ماه پایان خواهد یافت.

میراکبر رضوی به تشکیل اولین جلسه ی ستاد پروازهای اربعین ۱۴۰۱ با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و مدیران صنعت حمل ونقل هوایی اشاره کرد و گفت: در این جلسه برنامه ریزی به موقع به منظور انجام پروازهای ایمن و راحت در ایام اربعین توسط شرکت های هواپیمایی مورد تاکید قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پروازهای اربعین امسال از 22 فرودگاه داخلی به مقاصد نجف و بغداد انجام خواهد شد، افزود: همچنین پروازهای عتبات از فرودگاه امام (ره) از ترمینال سلام انجام خواهد شد.

رضوی بالا بودن درجه حرارت، گردو غبار و قرار داشتن در پیک پایانی سفرهای تابستانی را از جمله محدودیت های انجام پروازهای اربعین  امسال برشمرد و گفت: از شرکت های هواپیمایی خواسته شده است با توجه به محدودیت های موجود برنامه ریزی برای پروازهای اربعین از هم اکنون صورت گیرد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری بر ممنوع بودن پروازهای چارتری در ایام اربعین حسینی تاکید کرد و گفت: همچنین مقرر شده است براساس دستورالعمل های ستادمبارزه با کرونا اقدامات بهداشتی لازم در مسیرهای رفت و برگشت انجام شود.

وی با تاکید بر ایجاد تعادل و توازن در بین پروازهای برنامه ای داخلی و پروازهای اربعین توسط شرکت های هواپیمایی افزود: براساس برنامه های ابلاغی، شرکت ها موظفند برنامه شهریور ماه امسال را براساس محدودیت ها و ظرفیت های موجود تنظیم کنند.

رضوی همچنین تصریح کرد: در این جلسه بر ایجاد هواپیمای پشتیبان، پاسخگویی به موقع به مسافران و معرفی یک نفر نماینده ی تام الاختیار در فرودگاههای نجف و بغداد تاکید شده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری همچنین از ممنوع بودن فروش بلیت پروازهای اربعین توسط دفاتر خدمات مسافرت هوایی و سایر اپلیکشن ها خبرداد و گفت: فروش بلیت پروازهای اربعین صرفا از طریق سایت شرکت های هواپیمایی مجاز خواهد بود.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.