اخبار صنعت هواپیمایی کشوری

اخبار صنعت هواپیمایی کشوری

الزام ارائه تست منفی PCR یا تزریق دو دوز واکسن کرونا در پروازهای خارجی/ ارائه بسته بهداشتی در پروازهای داخلی از فردا

الزام ارائه تست منفی PCR یا تزریق دو دوز واکسن کرونا در پروازهای خارجی/ ارائه بسته بهداشتی در پروازهای داخلی از فردا

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، از بازگشت محدودیت های کرونایی برای سفر به ایران خبر داد و گفت: به توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا در کشور مسافران برای ورود به ایران ملزم به ارائه تست منفی PCR یا ارائه گواهی سلامت الکترونیکی مبنی بر تزریق دو دوز واکسن کرونا هستند.

میر اکبر رضوی اظهارداشت: به توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا، اطلاعیه هوانوردی در پروازهای خارجی بر روی سایت سازمان هواپیمایی کشوری دارای اعتبار است و دستورالعمل ها و پروتکل های ابلاغی ستاد ملی کرونا مبنی بر ارائه دو دوز واکسن کرونا یا ارائه تست منفی PCR برای مسافران مورد توجه خواهد بود.

وی افزود: بنابر مقررات وزارت بهداشت در صورت نیاز غربالگری هنگام ورود انجام و نسبت به مسافران مشکوک اقدامات لازم انجام خواهد شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: در پروازهای داخلی نیز با توجه به شیوع مجدد کرونا شرکت های هواپیمایی موظفند از تاریخ 29 تیرماه در بدو ورود مسافران به هواپیما نسبت به ارائه پک بهداشتی شامل ماسک و پد الکلی در پروازها اقدام کنند.

رضوی بر رعایت فاصله اجتماعی در فرودگاه هنگام گرفتن کارت پرواز و استفاده از ماسک در محیط فرودگاهی تاکید کرد و افزود: بنابراین شرکت های هواپیمایی موظفند کمافی السابق نسبت به ضرورت استفاده از ماسک در طول پرواز و نظارت بر رعایت آن توسط مسافران اقدام کنند.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.