اخبار صنعت هواپیمایی کشوری

اخبار صنعت هواپیمایی کشوری

افزایش همکاری های همه جانبه میان ایران و ایکائو
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در دیدار با مدیر دفتر ناوبری هوایی ایکائو تاکید کرد:

افزایش همکاری های همه جانبه میان ایران و ایکائو

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در دیدار با مدیر دفتر ناوبری هوایی ایکائو بر افزایش همکاری های همه جانبه میان ایران و ایکائو تاکید کرد و گفت: شعار صنعت حمل ونقل هوایی ایران، همکاری مشترک و ایفای نقش هایی است که توسط ایکائو بر عهده ما گذاشته شده است.

کاپیتان محمد محمدی بخش، در دیدار با مدیر دفتر ناوبری هوایی سازمان جهانی هواپیمایی کشوری (ایکائو)، که به منظور برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع “همکاری بخش های نظامی-غیرنظامی هوانوردی ” به ایران سفر کرده اند، از ایکائو به منظور برنامه ریزی و برپایی این کارگاه آموزشی تشکر و قدردانی کرد.

وی با بیان این مطلب که برپایی کارگاه آموزشی مذکور، شروع مناسبی برای افزایش همکاری ها و تعامل بیشتر دو جانبه بین ایکائو و سازمان هواپیمایی کشوری است، افزود: ایران جزء پیشگامان عضویت در ایکائو به شمار می رود و از سابقه طولانی در همکاری با ایکائو و سایر سازمان های بین المللی هوانوردی برخوردار است.

محمدی بخش با تاکید بر این که ایران از نظر موقعیت، جزء کشورهای منحصر به فرد منطقه در حوزه ناوبری هوایی و فرودگاهی به شمار می رود، اظهارداشت: ایران علی رغم تمامی محدودیت ها، همواره در تمامی رویدادها و اتفاقات بین المللی، در مدیریت بحران های منطقه ای در ترافیک هوایی پیشگام و فضای ایمن و آرامی را برای پروازهای عبوری فراهم کرده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، افزود: با توجه به بحران کشورهای سوریه، عراق و افغانستان، ایران همواره تسهیل کننده تردد هوایی بوده و به عنوان کشوری بزرگ در منطقه نقش سازنده ای در مدیریت جریان ترافیک هوایی ایفا کرده و به همین منظور برای ارتقاء و بهبود این نقش، نیازمند کمک سازمان جهانی هواپیمایی کشوری هستیم.

محمدی بخش در ادامه، خواستار ایفای نقش موثرتر ایران در ایکائو و به صورت متقابل استفاده ایران از توانمندی های ایکائو برای ارتقاء دانش تخصصی و توان عملیاتی متخصصان این صنعت شد و انتظار خود را اینگونه بیان کرد: در حوزه تحریم ها، حرف های زیادی داریم تا بتوانیم با همکاری شما در حوزه افزایش ایمنی هوانوردی به دنیا کمک کنیم.

***ایکائو پدر خانواده صنعت هوانوردی دنیاست

وی با بیان اینکه اعمال تحریم های غیرقانونی علیه کشور ما، خارج از چارچوب ها و اهداف ایکائوست، گفت:  تمامی کسانی که در دنیا در حوزه هوانوردی فعالیت می کنند، عضو خانواده بزرگ ایکائو هستند، بنابراین نباید دچار تزلزل شوند و در این میان ایکائو نقش پدر این خانواده را عهده دار بوده و باید بتواند نقش خودش را به نحو احسن اجرا کند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری همچنین افزود: با توجه به اهداف ایکائو که بر توسعه و پیشرفت حمل ونقل هوایی تاکید می کند از ایکائو انتظار می رود در جهت تحکیم برنامه ها و توسعه اصول هوانوردی امکان برخورداری از اصل برابری میان کشورهای متعاهد را فراهم کند.

*** بین بخش نظامی و غیر نظامی هوانوردی هماهنگی مناسبی وجود دارد

محمدی بخش به هماهنگی مناسب بین سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی و نیروهای مسلح کشور (بخش نظامی و غیر نظامی هوانوردی) اشاره و اظهارامیدواری کرد: با همکاری شما بحث آموزش و توسعه نرم افزاری و سخت افزاری در این حوزه ارتقا یابد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، با بیان اینکه از حرفه ای ترین متخصصان دنیا در تمام حوزه های عملیاتی و فنی در ایران حضور دارند، افزود: امروز کنترل این فضا با همه تحریم ها و محدودیت ها به نحو احسن اجرا می شود و این امر بیانگر علاقه ما به حوزه ایمنی و امنیت هوانوردی است.

 وی در ادامه به وضعیت صنعت حمل و نقل هوایی و خدمات این صنعت به مردم در دوران شیوع کرونا اشاره کرد و افزود: در طول مدت دو سال، شرایط بسیار سخت در حوزه اقتصادی برای بخش هوایی دنیا سپری شد و صنعت هوایی تلاش کرد تا بتواند زنده و سرپا بماند و میلیاردها ماسک و واکسن توسط بخش هوایی دنیا جابه جا شد و این نشانگر نقش مهم صنعت حمل و نقل هوایی در حوزه اجتماعی است.

محمدی بخش، تصریح کرد: خدمات هوانوردی ارائه شده توسط ایران در بحران ها و بلایای طبیعی از جمله جنگ، سونامی، زلزله، آتش سوزی، انتقال واکسن، ماسک، تجهیزات پزشکی و … در منطقه و جهان، تنها می تواند توسط مجموعه هوایی قدرتمند انجام شود، برهمین اساس افتخار داریم که علی رغم تمام محدودیت ها و سختی ها، پرچمدار حمایت از کشورها و ارائه کمک های بشردوستانه توسط حمل ونقل هوایی هستیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به خدمات هوانوردی ایران در سونامی هائیتی، اطفای حریق آتش سوزی جنگل های گرجستان، ترکیه و حتی اعلام آمادگی ایران در خاموش کردن جنگل های آمریکا اشاره کرد و افزود: همچنان می توانیم در حوزه هواپیمایی و هلی کوپتری کمک زیادی به کشورها ارائه دهیم، چرا که خدمات بشر دوستانه و ایمن؛ شعار خلبان ها، کنترلرها، مهندسان و تمام فعالان در خدمات هوایی ایران است و این وظیفه من و شما را خیلی سنگین تر می کند.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.