اخبار صنعت هواپیمایی کشوری

اخبار صنعت هواپیمایی کشوری

سازمان هواپیمایی کشوری گزارش میدهد/ افزایش بیش از 60 درصدی تردد هوایی نسبت به سال گذشته

از تاریخ 25 اسفند سال 1400 تا 5 فروردین ماه 1401، بیش از 60 درصد اعزام و پذیرش مسافران هوایی افزایش داشته است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اعلام این خبر گفت : امسال خوشبختانه با کاهش همه گیری ویروس کرونا، انجام واکسیناسیون عمومی و لغو دستورالعمل پذیرش 60 درصدی مسافر در هواپیما، شاهد افزایش تعداد مسافران هوایی کشور بودیم.

وی افزود: تعداد اعزام و پذیرش مسافر در بازده زمانی ۲۵ اسفند تا ۵ فروردین حدود 1 میلیون و 560 هزار نفر بوده  که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از 60 درصد افزایش داشته است همچنین  با انجام بیش از ۱۲ هزار پرواز نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 7 درصدی را نشان می دهد.

رضوی با بیان اینکه ۱۰ شهر از مبدا مهرآباد، پرترددترین مقاصد مسافران هوایی بوده است خاطر نشان کرد: کیش، مشهد، شیراز، اهواز، قشم، بندرعباس، تبریز، چابهار، اصفهان و بوشهر ازجمله شهرهای پرتردد مقاصد هوایی دراین ایام بوده اند.

وی در خصوص پرسش ها، شکایات، انتقادات و پیشنهادات ارسال شده به سازمان هواپیمایی کشوری  تاکید کرد: در این مدت تعداد 479 شکایت به واحد حقوق مسافر و تعداد 75 شکایت از طریق بخش انتقادات و پیشنهادات و پست الکترونیک به روابط عمومی سازمان ارسال شده که کارشناسان این دو واحد در حال پیگیری و پاسخ گویی هستند.

میر اکبر رضوی بیان کرد: آمار نهایی تعداد پروازها و مسافرین حمل شده در ایام نوروز 1401 پس از اتمام تعطیلات اعلام خواهد شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پایان ضمن آرزوی سالی خوش برای تمام هموطنان کشور یادآور شد: سازمان هواپیمایی کشوری در طول شبانه روز آماده پیگیری و پاسخگویی به سوالات، شکایات، انتقادات و پیشنهادات مسافران ازطریق پرتال سازمان به نشانی caa.gov.ir است.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.