اخبار صنعت هواپیمایی کشوری

اخبار صنعت هواپیمایی کشوری

تعامل تمامی بخش های مرتبط در عملیات پروازهای اربعین با سازمان هواپیمایی کشوری/ جابه جایی 242هزار زائر تاکنون

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری به تعامل تمامی بخش های مرتبط در عملیات پروازهای اربعین  با این سازمان اشاره کرد و گفت: از ابتدای عملیات پروازی اربعین تا 12 شهریور ماه 242هزار زائر با 1900 پرواز جا به جا شدند.

جعفریازرلو با بیان اینکه از ابتدای عملیات پروازی اربعین تا 12 شهریور ماه 242هزار زائر با 1900 پرواز جا به جا شدند،  افزود: در مرکز مدیریت و کنترل پروازها (OCC)، علی رغم ظرفیت محدود در حمل ونقل هوایی محیطی فراهم آمده که با حضور نمایندگان تام الاختیار تمامی شرکت های هواپیمایی داخلی، شرکت فرودگاهها و شهر فرودگاهی حضرت امام خمینی (ره) به صورت 24 ساعته و لحظه ای عملیات پروازی پایش می شود.

 وی به کاهش چشمگیر متوسط زمان تاخیر پروازها و همچنین تعداد پروازهای تاخیردار اشاره و تصریح کرد: با مشاهده هر گونه اخلال در نظم پروازها و یا بروز تاخیرات احتمالی، مراتب در لحظه به شرکت های هواپیمایی، فرودگاهها و تمامی عوامل درگیر در امر پرواز انتقال یافته و در کوتاهترین زمان ممکن در راستای رفع آن اقدامات لازم به عمل می آید.

یازرلو به تعامل و همکاری شرکت فرودگاهها و شهر فرودگاهی حضرت امام خمینی (ره) با سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت های هواپیمایی اشاره کرد و گفت: به منظور فراهم سازی زیرساخت های لازم و همچنین افزایش ظرفیت و روان سازی پروازهای اربعین  همکاری بی نظیری توسط بخش های مذکور به عمل آمد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: شرکت های ارائه دهنده خدمات هندلینگ در فرودگاههای کشور نیز با بسیج تمامی امکانات و نیروی انسانی با تجربه خود به پشتیبانی 24 ساعته از پروازها پرداختند و با وجود محدودیت های موجود در حجم بالای پروازها عملکرد این شرکت ها به طور قابل ملاحظه ای از لحاظ کمی و کیفی رشد داشت.

وی افزود: نقش شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران با توجه به پراکندگی فرودگاههای درگیر در امر پروازهای اربعین (23 فرودگاه از فرودگاههای تحت مالکیت این شرکت) و شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با توجه به اینکه نزدیک به 70 درصد پروازهای بازه اربعین در این فرودگاه انجام می شود، کاملا بارز است.

یازرلو در پایان اظهارداشت: نهادهای امنیتی و انتظامی کشور نیز علاوه بر حضور در تمامی فرودگاههای کشور و تلاش شبانه روزی به منظور برقراری امنیت پروازها، از طریق نمایندگان معرفی شده این نهادها با مرکز کنترل و مدیریت پروازها در ارتباط بوده و موارد مربوطه را سریعا پیگیری و مرتفع می کنند.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.