اخبار صنعت هواپیمایی کشوری

اخبار صنعت هواپیمایی کشوری

صدور 4هزار و 643 مجوز برای پروازهای اربعین 1402

صدور 4هزار و 643 مجوز برای پروازهای اربعین 1402

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از صدور 4هزار و 643 مجوز برای پروازهای اربعین 1402 خبرداد.

کاپیتان محمد محمدی بخش در گفت و گوی زنده تلویزیونی برنامه فرامتن به ارائه گزارش پروازهای اربعین 1402 پرداخت و گفت: برای عملیات پروازهای اربعین که از 27 مردادماه آغاز و تا 20 شهریور ماه ادامه دارد در مجموع 4هزار و 643 مجوز پروازی صادر شده که از این تعداد مجوز صادر شده سهم شرکت هواپیمایی عراقی 966 پرواز است.

وی با بیان اینکه قرار است  بیش از 300هزار زائر از طریق 23 فرودگاه ایران به فرودگاه های نجف و بغداد اعزام شوند، افزود: تاکنون 70 درصد بلیت پروازهای اربعین به فروش رفته و از ابتدای عملیات پروازی اربعین 65هزار و ۷۸۶ زائر با 512 پرواز جابه جا شده‌اند.

کاپیتان محمدی بخش درخصوص نظارت های صورت گرفته بر نحوه عرضه بلیت گفت: سازمان تعزیرات، دادستانی، سازمان هواپیمایی کشوری و سازمان بازرسی کل کشور در قالب یک گروه از تمام شرکت هاو سایت های فروش بلیت روزانه نحوه عرضه و نمایش فروش بلیت را بررسی و بازرسی می کنند.

استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان یک راهبرد در صنعت حمل و نقل هوایی

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، صنعت حمل ونقل هوایی را پیشران توسعه کشور عنوان کرد و گفت: اما این صنعت در ایران بیش از 43 سال است که در جنگ تمام عیار قرار دارد و از تحریم گذشته است.

وی صنعت حمل ونقل هوایی را ایمن‌ترین و امن‌ترین بخش حمل ونقل عنوان کرد و گفت: علی رغم قرار داشتن در شرایط سخت تحریم یاد گرفتیم که چگونه این صنعت را حفظ کنیم و بتوانیم در حوزه ایمنی و امنیت رتبه قابل قبولی را در سطح دنیا کسب کنیم.

کاپیتان محمدی بخش ادامه داد: برای رفع نیازهای این صنعت یک برنامه ده سال و 4 راهبرد از جمله تاب آوری، نهضت تعمیر قطعات، تامین نقدینگی برای نوسازی ناوگان و ساخت هواپیمای بومی تعریف شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان یک راهبرد در صنعت حمل و نقل هوایی است تا بدانجا که امروز هیچ موتور و قطعه ای برای تعمیر به خارج از کشور نه تنها ارسال نمی شود بلکه تعدادی از شرکت های صاحب سبک قطعات‌شان در ایران تعمیر می شود.

افزایش تعداد ناوگان به 250 فروند هواپیما تا پایان سال

کاپیتان محمدی بخش  همچنین از افزایش تعداد ناوگان هوایی به  250 فروند هواپیما تا پایان سال خبرداد.

به گفته وی متوسط عمر ناوگان هوایی کشور از 28.5 سال در ابتدای دولت سیزدهم امروز به 26 سال رسیده است و عمر ناوگان نه تنها 2 سال جوانتر شده بلکه 2سال از پیری ناوگان جلوگیری شده است و در نظر داریم متوسط عمر ناوگان را به زیر 20 سال کاهش دهیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در طول 20 ماه گذشته 60 فروند هواپیما به کشور وارد شده که 30 فروند از این هواپیماها تاکنون عملیاتی شده است.

پرواز به ۱۰۸ مقصد جهان 

کاپیتان محمدی بخش، گفت: با توجه به دیپلماسی فعال، ایران به ۱۰۸ نقطه بین‌المللی پرواز انجام می دهد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه روزانه 1200 پرواز در ایران انجام می شود، افزود: همچنین ۲۹ کشور دارای پرواز مستقیم از ایران هستند و ۲۷ ایرلاین خارجی از اروپا، آسیای میانه و چین در ایران فعالیت می کنند.

وی افزود: با 32 کشور ظرف 20 ماه گذشته تفاهم نامه بین المللی به امضا رسیده است که تمامی این پروازها به صورت ایمن انجام می شود.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.